Film: Divlje rijeke – naše nepresušno blago.

Još jednom dajemo glas rijekama, jer su uši našeg društva i dalje pregrube za njihov govor.

Možda je najveća korist koju imamo od divljih i očuvanih rijeka nevidljiva, jer nam u očuvanom stanju daju ravnotežu i stabilnost.

Rijeke su podsjetnik da sav život izvire iz vode i da su naši životi s njom u potpunosti isprepleteni.

Moramo da nađemo način da zaustavimo gubitak prirode, usmjerimo se na obnovu važnih staništa, i razvijamo prave tehnologije na pravim mjestima, kako bismo napokon kreirali budućnost za ljude, rijeke i prirodu.

Relizacija filma je omogućena uz finansijsku podršku Programa savjetodavne pomoći (AAM) za zaštitu životne sredine u zemljama centralne i istočne Evrope…, u sklopu njemačnog federalnog Ministarstva za zaštitu životne sredine. Projekat je superviziran od strane Federalne agencije za zaštitu prirode (BfN) i njemačke Agencije za životnu sredinu (UBA).

Odgovornost za sadržinu ovog filma pripada autorima.

Scroll to Top